چه زمانی کسب درآمد از سایت را شروع کنید

چه زمانی کسب درآمد از سایت خود را آغاز کنیم؟

سوالی که اکثر افراد تازه کار میپرسند این است که چه زمانی شروع به کسب درآمد از سایت خود کنند؟
قبل از اینکه در مورد این سوال بحث کنیم بگذارید یک پیشنهاد به شما بدهیم:

 

ابتدا سایت خود را ساخته و آن را با محتوای جذاب و اختصاصی پر کنید، مخاطبان هدف تان را پیدا کرده و اعتماد آن ها را به کسب و کارتان جلب کنید، سپس از منابع معتبری چون موتورهای جستجو، بازدید سایت خود را افزایش داده و در نهایت به فکر کسب درآمد از سایت خود باشید.

 

نمی خواهیم شما را نا امید کنیم، شاید فکر کنید برای کسب درآمد آنلاین باید کارهای زیادی انجام دهید، اما کسب درآمد از همان روز اول راه اندازی سایت تان و عدم دیدن نتیجه و بازدهی کافی، بیشتر میتواند شما را نا امید کرده و از ادامه کار باز دارد.
با در نظر گرفتن پیشنهادی که به شما دادیم میتوانیم جواب سوال اصلی این مقاله را این طور بدهیم که:

 

شما هر زمانی که بخواهید میتوانید از سایت خود درآمد کسب کنید که البته این بستگی به نحوه درآمد زایی تان نیز دارد.

 

بسیاری از وبلاگ نویسان یا کسانی که سایت دارند ترجیح می دهند از همان روز اول به دنبال کسب درآمد باشند و بیش از حد صبر نکنند، اما خیلی ها هم علاقه ای ندارند زیادی صبر کنند تا سایت شان را با محتوای مناسب پر کرده و بازدید و مخاطب هدف خود را بسازند و سپس اقدام به کسب درآمد کنند.

 

البته کسانی هم هستند که وبلاگ نویسی یا راه اندازی سایت را فقط با قصد کسب درآمد شروع نکرده و به عنوان یک ابزار برای تفریح و سرگرمی به آن نگاه میکنند.

 

اما به هر حال این روزها با افزایش روز افزون کسب و کارهای اینترنتی و به خصوص خرید و فروش آنلاین در ایران بیشتر کسانی که سایت یا وبلاگی را ایجاد می کنند دیر یا زود به فکر کسب درآمد از آن می افتند.

 

پس روی سخن ما در این مقاله با افرادی است که میخواهند یک درآمد اینترنتی از سایت یا وبلاگ خود به دست آورند.
همانطور که گفته شد شما هر زمانی که بخواهید میتوانید از سایت یا وبلاگ تان کسب درآمد کنید اما قبل از آن لازم است تا موارد و نکاتی را در نظر بگیرید:

 

۵ نکته ای که قبل از شروع کسب درآمد از سایت خود باید در نظر بگیرید.

قبل از آنکه از سایت یا وبلاگ تازه تاسیس خود کسب درآمد کنید سوالات زیر را از خود بپرسید:

 

آیا سایت تان به تعداد کافی بازدید کننده از گوگل یا موتورهای جستجو جذب میکند؟
آیا تعداد کافی فالور یا دنبال کننده و مخاطب برای سایت تان دارید؟
آیا بازار هدف خود را به خوبی میشناسید؟
آیا قالب سایت تان برای شروع کسب درآمد آنلاین بهینه سازی و آماده استفاده می باشد؟
آیا میدانید از چه روش ها و استراتژی هایی برای کسب درآمد میخواهید استفاده کنید؟

 

حال برویم سراغ پاسخ به هر کدام از پرسش های فوق

 

آیا سایت تان به تعداد کافی بازدید کننده از موتور جستجوی گوگل جذب میکند؟

بازدید کننده هدفمندی که از طریق موتور جستجو وارد سایت شما میشود یکی از با ارزش ترین و مهمترین عنوامل موفقیت یک سایت یا کسب و کار اینترنتی هست.

 

روزانه افراد بسیاری برای پیدا کردن پاسخ سوالات خود در مورد هر چیزی یا راهنمایی برای خرید محصولات و خدماتی که لازم دارند از گوگل استفاده می کنند.

بازدید کننده هدفمند

اما سوال اینجاست که آیا سایت شما به اندازه کافی بازدید کننده از این موتور جستجوی قدرتمند یعنی گوگل جذب میکند تا بتوانید از این تعداد بازدید کننده برای کسب درآمد از سایت خود استفاده کنید یا خیر؟

 

اگر جواب سوالات تان خیر است بهتر است فکر کسب درآمد از سایت خود را فعلا کنار گذاشته و به فکر ایجاد یک محتوای جذاب، اختصاصی و با ارزش برای سایت تان باشید.

 

باز اینجا سوال دیگری پیش می آید و آن این است که چه تعداد محتوای با ارزش برای سایت تان کافی است؟
باید بگوییم هر چه محتوای جذابی که برای سایت تان تولید می کنید بیشتر باشد بهتر است.

 

به عنوان مثال میتوان صبر کرد تا تعداد محتوای سایت تان به ۵۰ یا ۶۰ عدد برسد و سپس به فکر درآمد زایی از آن باشید.
حتی می توانید زمانی که تعداد اعضای لیست ایمیل یا خبرنامه تان به ۱۰۰ الی ۱۵۰ نفر رسید، کسب درآمد از سایت خود را شروع کنید.

 

برخی نیز ترجیح میدهند حداقل ۶ ماه از تاریخ شروع فعالیت سایت شان گذشته باشد، به این ترتیب میتوانند در این مدت حداقل ۵۰ الی ۶۰ مطلب مفید برای سایت خود تولید کرده و سپس به فکر ایجاد درآمد از آن بی افتند.

 

چه تعداد بازدید کننده کافی است تا کسب درآمد از سایت خود را آغاز کنید؟

خب مسلما هر چه بازدید کننده بیشتری از گوگل وارد سایت تان شود بهتر بوده و به همان نسبت نیز درآمد تان افزایش خواهد داشت، البته در صورتی که محتوای مرتبط و با ارزشی ایجاد کنید.

 

مثلا اگر تعداد بازدید کننده ای که به صورت روزانه از گوگل وارد سایت تان میشود تنها ۲۵ نفر باشد هنوز کار زیادی دارید تا به فکر درآمد زایی باشید.
اما اگر بیش از ۱۰۰ بازدید در روز داشته باشید میتوانید به راحتی از سایت خود درآمد زایی کنید.

 

آیا تعدا کافی مخاطب و دنبال کننده یا فالور برای سایت تان دارید؟

اعتماد و اعتبار دو فاکتور مهم برای کسب درآمد اینترنتی از سایت یا وبلاگ تان است.
اما کسب اعتماد از جانب مخاطبان و افزایش اعتبار نزد آن ها چیزی نیست که یک شبه به دست آید مخصوصا اگر در امر راه اندازی و ایجاد کسب و کار اینترنتی تازه وارد باشید.

 

اگر مدتی است که در کار وبلاگ نویسی هستید و زمانی از فعالیت سایت تان گذشته است آیا در این مدت توانسته اید به تعداد کافی مخاطب و فالور در شبکه های اجتماعی تان جذب کنید؟ آیا در این مدت توانسته اید اعتماد آن ها را کسب کنید یا خیر؟

فالورهای شبکه اجتماعی

اگر فکر میکنید اینطور نیست، نگران نباشید، تنها لازم است تا کارهای زیر را انجام دهید:

 

۱٫ از همان روز اول راه اندازی سایت خود لیست ایمیل تان را ایجاد کنید.
۲٫ با دیگر وبلاگ نویسان ارتباط برقرار کرده و برای مطالب آن ها کامنت های با ارزش و با محتوا قرار دهید.
۳٫ محتوایی تولید کنید که اولا اختصاصی باشد دوما مشکلات و مسائل بازدید کنندگان و مخاطبان هدفتان را حل کند.
۴٫ با ایجاد بررسی های اختصاصی و کامل از محصولاتی که به فروش میرسانید، اعتماد مخاطبان خود را هر چه بیشتر افزایش دهید.
۵٫ به سوالات بازدید کنندگان خود در اسرع وقت پاسخ دهید و تا جایی که میتوانید به آن ها کمک کنید تا اعتمادشان به شما افزایش یابد.

 

آیا بازار و مخاطبان هدف خود را به خوبی میشناسید؟

شناخت بازار هدف و مخاطبانی که در آن بازار هستند، نیازها و مشکلات شان، جنسیتی که دارند و خواسته ها و علایق شان، چیزی است که زمان بر بوده و کار یک شب نیست.

 

به همین دلیل باید سعی کنید از همان روز اول تمامی بازدید کنندگان خود را زیر نظر گرفته و مشکلات و سوالات شان را بررسی کرده و ببینید چه نیازهایی دارند که میتوانید با ارائه یک محصول یا خدمت موثر، آن نیازها را بر طرف کرده و ایجاد درآمد کنید.

 

با استفاده از ابزار Google Analytics میتوانید به راحتی از جنسیت و علاقه مندی های بازدید کنندگان، نسبت به مطالبی که در سایت خود منتشر می کنید، اطلاعات کسب کنید.

 

آیا قالب سایت تان برای شروع کسب درآمد آنلاین بهینه سازی و آماده استفاده می باشد؟

شاید این سوال کمی گیج تان کند، اما قبل از شروع کسب درآمد از سایت خود باید بدانید می خواهید از چه روشی درآمد زایی کنید؟ آیا قصد فروش محصول یا خدماتی را دارید؟ آیا میخواهید یک سایت فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید؟

 

در این صورت نیاز به یک قالب فروشگاهی برای سایت تان دارید که برای این کار مناسب خواهد بود.
اگر بخواهید توسط مکان های تبلیغاتی درآمد زایی کنید در این صورت نیاز دارید تا فضاهایی را برای قرار دادن تبلیغات دیگران در سایت خود و قالب آن در نظر بگیرید.

 

به عنوان مثال به فضایی که در هدر یا فوتر سایت تان یا در میان پست های وبلاگ خود دارید دقت کنید. اکثر قالب های خبری یا چند منظوره این امکان را به شما میدهند که بنرهای تبلیغاتی را در فوتر، هدر یا در ساید بار سایت خود قرار دهید.

کسب درآمد از سایت با مکان های تبلیغاتی

فرقی نمی کند روشی که میخواهید از سایت خود ایجاد درآمد کنید کدام است، باید قبل از شروع کار به فکر بهینه سازی قالب تان برای نحوه درآمدزایی خود بوده و در عین حال تمام برگه ها یا صفحات مورد نیاز را برای آن ایجاد کنید.

 

به عنوان مثال اگر بخواهید محصولاتی را در سایت خود به فروش برسانید باید برگه محصولات را ایجاد کرده یا به فکر اضافه کردن افزونه های فروشگاهی برای سایت خود باشید، بدانید که دقیقا به چه ترتیبی قرار است محصولات یا خدمات را به مشتری تحویل داده و او را پشتیبانی کنید.
پس برای همه اینها از قبل برنامه ریزی داشته باشید.

 

آیا میدانید از چه روش ها و استراتژی هایی برای کسب درآمد میخواهید استفاده کنید؟

در نهایت همانطور که در سوال قبلی هم گفته شد، باید بدانید دقیقا برنامه و استراتژی شما برای کسب درآمد از سایت تان چیست و میخواهید از چه روشی درآمد زایی کنید؟

 

آیا میخواهید به عنوان واسطه، محصولات دیگران را به فروش برسانید یا در سیستم های همکاری در فروش عضو شوید؟
آیا میخواهید محصولات دیجیتالی و قابل دانلود در سایت تان ارائه دهید یا میخواهید یک فروشگاه اینترنتی راه انداخته و کالاهای فیزیکی خود را به فروش برسانید؟

 

شاید هم بخواهید از طریق بنرهای تبلیغاتی کسب درآمد کنید؟
به هر حال باید بدانید برنامه تان چیست و دست به کار شوید، تا زمانی که کارهای لازمِ اولیه چون مشخص کردن روش درآمد زایی، بهینه سازی قالب و ساخت محصول یا تولید فیلم آموزشی خود را تمام نکرده اید، بهتر است درآمد زایی از سایت خود را به تعویق انداخته و در این زمان سعی در جلب اعتماد بازدید کنندگان و مخاطبان هدف خود داشته باشید.

 

در پایان…

در این مطلب تنها به نکات و سوالات کلیدی ای که قبل از شروع کسب درآمد از سایت خود لازم است در نظر داشته باشید اشاره شد.
شما میتوانید هر زمان که مایل بودید کسب درآمد از سایت خود را آغاز کنید، اما با پاسخ به پرسش های مطرح شده در فوق میتوانید دید بهتری نسبت به زمان شروع درآمد زایی سایت خود پیدا کنید.

 

اما فرقی نمی کند که در کدام مرحله از کسب و کارتان هستید، چه تازه کار بوده و چه مدتهاست در این حوزه فعالیت میکنید همواره سعی کنید محتوای مفیدی برای مخاطبان و بازدید کنندگان هدف خود تولید کرده و با پشتیبانی درست و پاسخ به پرسش های آن ها در اسرع وقت، اعتماد آن ها را نسبت به کسب و کارتان افزایش دهید.

 

به این ترتیب میتوانید نه تنها درآمد خود را افرایش دهید بلکه همیشه مشتریان وفاداری نیز برای خود داشته و به سرعت در کسب و کار نوین خود پیشرفت کنید.

 

4 دیدگاه ها

 1. محسن گفت:

  سام. خسته نباشید.
  بنده یه وبسایت با روزی تقریبا ۴۰۰ تا ۵۰۰ ورودی گوگل و بازدید کلی ۴ هزارتایی در روز دارم. بنظر شما الان تبلیغاتم رو شروع بکنم یا خیر ؟ بنظر شما چقدر درآمد ماهیانش میشه؟

  • Karenovin گفت:

   سلام دوست عزیز،
   سایت شما رو بررسی کردم و با توجه به اینکه در حوزه دانلود فیلم فعالیت میکنید، روش های مختلفی برای افزایش بازدید و همچنین شروع درآمد در اختیار خواهید داشت.
   معمولا سایتی که به صورت تخصصی روی یک موضوع متمرکز هست میتونه زمانی که به روزی حداقل ۱۰۰ بازدید رسید درآمد خودش رو شروع کنه.
   ایجاد اشتراک ویژه، فروش محصولات مرتبطی که برای خودتان است یا محصولات همکاری در فروش و در نهایت تبلیغات میتونه برای شما ایجاد درآمد کنه. اینکه میزان درآمد ماهیانه شما چقدر خواهد بود به عوامل مختلفی بستگی داره، فقط باید روش های مختلف رو امتحان کنید و ببینید بهترین روش کدام است.

   در نظر داشته باشید تبلیغات میتونه راه خوبی برای درآمد زایی از چنین سایتی باشه اما به بازدید بیشتری نیاز خواهید داشت و میتوان گفت تقریبا تمام سایت های موجود در حوزه شما دارند از این روش استفاده میکنند، اگر میخواهید تبلیغات انجام دهید، از پاپ آپ ها استفاده نکرده و تبلیغات رو محدود کنید، به عنوان مثال برای شروع تنها یک الی سه جایگاه تبلیغاتی رو در سایت خودتون فعال کنید.
   اینطوری نباشه که صرفا به خاطر کسب درآمد تمام سایت رو با بنرهای فلش پر کنید و بازدیدتون رو از دست بدین.
   اما قبل از اینکه به فکر ایجاد درآمد باشید پیشنهاد میکنیم راه کارهای زیر رو هم در نظر داشته باشید:

   اول اینکه آرشیو موجود در سایت تون رو تکمیل کنید و به این سوال پاسخ بدین که با وجود صدها سایت با فعالیت مشابه شما چرا باید بازدید کننده ای به سایت شما علاقه مند شده و یا حتی بخواهد از سایت شما اشتراک ویژه برای دانلود بخرد؟
   پیشنهاد دیگر ما این هست که اگر به این حوزه علاقه مند هستید، سعی کنید متفاوت از سایت های دیگر عمل کنید. میتونید قسمت نقد و بررسی رو در سایت تون فعال کرده و نظر خودتون رو در مورد فیلم هایی که دیدید بنویسید، حتما نباید برای این کار خیلی حرفه ای باشید، فقط کافیه نظر شخصی خودتون رو در مورد فیلم ها منتشر کنید و به این ترتیب بازدید کننده رو هم برای مشارکت در سایت تشویق کنید.
   یا حتی قسمتی برای فیلم های پیشنهادی بگذارید مثلا فیلم هایی که در ژانر انیمیشن پیشنهاد میکنید همه ببینند چیست؟ درست مثل پیشنهاد کتاب برای خواندن.

   از ایمیل مارکتینگ غافل نشوید و حتما سعی کنید با استفاده از ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی از این میزان ورودی ای که در روز دارید نهایت استفاده رو ببرید. میتونید یک خبرنامه یا مجله هفتگی در مورد فیلم های جدید یا حتی لیست فیلم هایی که پیشنهاد میکنید افراد ببینند تهیه کرده و به صورت رایگان برای دانلود در سایت خود قرار دهید. بازدید کننده شما برای دانلود این خبرنامه یا این لیست پیشنهادی باید ابتدا ایمیل خودش رو در اختیار شما قرار بده تا بتونه اون فایل رو دانلود کنه، به این روش میتونید لیست اعضای ایمیل خودتون رو افزایش دهید.
   ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین ابزارها برای افزایش فروش و درآمد زایی شما خواهد بود البته به هیچ عنوان لیست ایمیل خودتون رو اسپم نکنید.

   بازدید سایتتون رو با ابزار Google Analytics زیر نظر داشته باشید، به این ترتیب میتونید از مدت زمانی که افراد روی سایتتون سپری میکنند و صفحات پر طرفدار سایت خود مطلع شوید.
   حتما سایت های رقیب رو بررسی کرده به خصوص سایت هایی که بازدید بالایی داشته و افراد در قسمت کامنت ها نظراتشون رو قرار میدن، سپس ببینید سایت شما چی کار میتونه انجام بده که از این سایت ها متمایز باشه، نقطه ضعف سایت های رقیب چی هست و شما چطور میتونید این نقاط ضعف رو برطرف کنید؟

   کامنت های مردم رو بخونید و ببینید خواسته های آن ها چیست؟ حتی سایت هایی که به نقد و بررسی فیلم ها میپردازند رو هم حتما بررسی کنید.
   کلام آخر اینکه، اگر میخواهید از این سایت به جایی برسید، برای اون برنامه ریزی و هدف گذاری کرده و برای رسیدن به آن بازه زمانی تعیین کنید، به عنوان یک سرگرمی به اون فکر نکنید، سایت شما بیزنستون هست پس بهش جدی فکر کنید و برای موفقیتش تلاش کنید، نا امید نشوید و در صورتی که به نتیجه دلخواه نرسیدید به فکر ایجاد یک سایت دیگر نیفتید و از این شاخه به اون شاخه نپرید. متمرکز باشید تا موفق شوید.

 2. کاظم مظلومی گفت:

  سلام و ممنون از مطالب مفیدتون.
  من میخام یه سایت یا بهتره بگم یک مجله اینترنتی راه بندازم و پرسیدم گفتن حدود سه میلیون تومن هزینه طراحی قالبش است .به نظر شما آیا از قالب آماده استفاده کنم بهتره یا یک قالب بهینه سازی شده چون میخام رتبه سایتم در الکسا به سرعت ۳ رقمی بشه و میخام مطالبم کاملا اختصاصی باشه.
  و با اینمقدار هزینه و مطالب اختصاصی در ۶ماه بعد از راه اندازی سایت حداقل چقدر درامد ماهانه دارم.

  خیلی ممونو سپاس

  • Karenovin گفت:

   سلام دوست عزیز،
   به هیچ عنوان همچین مبلغی رو در شروع کار برای طراحی قالب اختصاصی هزینه نکنید، شما میتونید با ۵۰ هزار تومان، قالب های آماده و بهینه سازی شده و فارسی شده بسیار خوبی رو تهیه کنید و کار خودتون رو آغاز کنید.
   مهمترین عامل موفقیت سایتی که شما مد نظر دارید، انتشار محتوای با کیفیت اختصاصی و آموزنده هست و سئو کردن محتوا هم بسیار حائز اهمیت است.
   پس باید تعداد بالایی مطلب سئو شده و البته با ارزش در سایت خود تولید کنید، سایت خود را مرتبا با محتوای جدید به روز رسانی کنید.
   اگر مطالب رو خودتون تهیه کنید که بسیار بهتر خواهد بود چون در هزینه تان هم صرفه جویی میشود.

   معمولا با سایت های مجله اینترنتی میتوان از طریق فروش جایگاه های تبلیغاتی کسب درآمد کرد، یا اینکه محصولات همکاری در فروش مرتبط با سایت تان را میتوانید به فروش برسانید.
   در هر دو حالت باید بازدید بالایی برای سایت خود به دست آورید که این فقط با انتشار تعداد بالای محتوای با ارزش، اختصاصی و سئو شده امکان پذیر است.
   به صورت دقیق نمیتوان گفت شما بعد از ۶ ماه به چه میزان درآمد میرسید، زیرا میزان درآمد شما بستگی اولا به محتوای تان دارد و دوما تعداد بازدید کننده ای که به سایت خود جذب میکنید.
   زمانی که تعداد بازدید کننده شما به بیش از روزی ۱۰۰ نفر رسید میتوانید کم کم درآمد زایی را از سایت خود آغاز کنید.

   به جای آنکه ۳ میلیون تومان اول کار برای قالب خود هزینه کنید، میتوانید این بودجه را در مسیر کسب و کار خود و برای تبلیغات و بهینه سازی سایت تان هزینه کنید.
   پیشنهاد من این است که در صورتی که میخواهید مجله اینترنتی راه اندازی کنید، از یک حوزه فعالیت خود را شروع کنید و هدفمند جلو بروید، یعنی مثلا مجله اینترنتی با موضوع خودسازی فردی، یا فقط با موضوع سلامتی و تناسب اندام، یا هر موضوعی که مد نظرتان است.
   بعدا میتوانید موضوعات سایت یا مجله آنلاین خود را به حوزه های دیگر نیز گسترش دهید.
   موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 ایده عالی برای راه اندازی کسب و کار آنلاین
اگر ایده ای برای شروع سایت یا کسب و کار آنلاین خود ندارید، این راهنمای رایگان را دانلود کنید