10 کاری که بعد از انتشار پست باید انجام دهید

۱۰ کاری که بعد از انتشار پست وبلاگ خود باید انجام دهید

هر گاه مطلب جدیدی در وبلاگ خود منتشر میکنید لازم است تا بلافاصله یک سری کارهای لازم را انجام دهید. میتوان گفت بعد از منتشر کردن مطلب در وبلاگ، مهمترین وظیفه شما ترویج آن مطلب است تا بتوانید بازدید کننده را به سایت خود بکشانید.

 

روش های مختلفی برای ترویج مطلب وبلاگ وجود دارد، که در سایت کارنوین نیز بارها به آن اشاره شده، اما در این مطلب قصد داریم تا شما را با دو گام که دقیقا قبل از انتشار مطلب و ۸ گامی که دقیقا بعد از انتشار مطلب خود باید بردارید آگاه کنیم. این اقدامات به ترویج مطالب وبلاگ شما کمک بسیاری میکند.
پس با ما همراه باشید:

 

۱٫ استفاده از جدول زمان بندی

یکی از کارهایی که پیشنهاد میکنیم انجام دهید این است که همیشه به جای انتشار فوری مطلب در وردپرس از ویژگی زمانبندی انتشار استفاده کنید. به وسیله این ویژگی میتوانید تاریخ معینی برای انتشار مطالب خود در سایت مشخص کنید تا در زمان تعیین شده مطلب شما در سایت منتشر شده و برای عموم قابل مشاهده باشد. به این ترتیب بدون نیاز به حضور شما مطالب به صورت اتوماتیک در زمان هایی که تعیین کرده اید منتشر خواهند شد.

زمان بندی انتشار

مزیت استفاده از این ویژگی در این است که اگر زمانی برای یک هفته یا بیشتر امکان به روز رسانی سایت خود را نداشتید، دیگر نگران به روز بودن سایت خود نخواهید بود زیرا مطالب در زمان مشخص شده در سایت منتشر خواهند شد.
به زودی آموزش استفاده از روش زمان بندی برای انتشار مطالب را آموزش خواهیم داد.

 

ما هر گاه مطلب جدیدی در سایت منتشر میکنیم، سریعا چند مطلب دیگر را نیز به جدول زمانی سایت می افزاییم، تا در موقع تعیین شده در سایت منتشر شوند، اینگونه دیگر نه تنها نگرانی از بابت به روز نبودن سایت نخواهیم داشت، بلکه همیشه مطلب برای انتشار در سایت نیز داریم و میتوانیم در فاصله مشخص شده تا انتشار مطلب بعدی، روی تهیه و تولید محتوای جدید برای سایت کار کنیم.

 

۲٫ مطلب خود را قبل از انتشار بخوانید

آخرین قدمی که قبل از انتشار مطلب خود در سایت یا اضافه کردن آن به لیست زمان بندی برای انتشار لازم است بردارید، این است که یک بار دیگر مطلب خود را بخوانید و یا در صورت نیاز پیش نمایش آن را در سایت تان مشاهده کنید تا از درست بودن همه نگارش ها، علائم، ساختار جملات و دستور زبان مطلب خود مطمئن باشید.

 

همچنین لازم است تا از خوانا بودن مطالب نیز مطمئن شوید، به همین دلیل پیشنهاد میکنیم حتما قبل از انتشار یک بار پیش نمایش مطلب را در سایت تان مشاهده کنید تا ببینید همه چیز به درستی نمایش داده میشود، عکس ها در داخل متون به درستی قرار گرفته و فاصله و اندازه پاراگراف ها نیز مناسب باشد، سپس اقدام به انتشار مطلب خود کنید.

 

تا زمانی که از خوانایی مطلب خود و همچنین راضی بودن خود از مطلبی که منتشر کرده اید مطمئن نیستید اقدام به انتشار آن در سایت نکنید.

 

۳٫ مطلب خود را در توییتر به اشتراک بگذارید

لازم است تا از نقش مهم شبکه های اجتماعی در ترویج سایت و مطالب آن غافل نشوید، به همین دلیل یکی از شبکه های اجتماعی خوبی که میتوانید روی آن حساب باز کنید، توییتر است، گرچه توییتر آن قدرها چون اینستاگرام یا فیس بوک در ایران طرفدار ندارد، اما برای ترویج مطالب تان بسیار مفید بوده و در سئوی سایت تان نیز نقش تعیین کننده ای دارد، پس پیشنهاد میکنیم یک پروفایل برای سایت خود در توییتر ایجاد کرده و به محض آنکه مطلب جدیدی در سایت تان منتشر کردید آن را با فالورها یا دنبال کنندگان خود در توییتر به اشتراک بگذارید.

 

سعی کنید تا افرادی را که به موضوع سایت شما علاقه مندند را در توییتر دنبال کرده و به این ترتیب افراد زیادی را در حوزه کسب و کارتان در توییتر خود داشته باشید، با این کار زمانی که مطالب خوبی را در سایت تان منتشر کرده و آن را در توییتر خود به اشتراک بگذارید، میتوانید از ری توییت های(Retweet) دنبال کنندگان خود نیز بهره برده و به این وسیله به افزایش بازدید سایت خود و همچنین ترویج مطلب تان نیز کمک کنید.به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

 

۴٫ در فیس بوک به اشتراک بگذارید

البته این روزها فیسبوک دیگر مثل سابق در ایران طرفدار نداشته و بیشتر کاربران به اینستاگرام روی آورده و همچنین از شبکه ارتباطی تلگرام بهره میبرند.

 

اما بد نیست یک صفحه نیز برای سایت خود در فیسبوک ایجاد کنید و هرگاه مطلب جدیدی در سایت تان منتشر کردید آن را در صفحه فیسبوک خود نیز با افراد دنبال کننده تان به اشتراک بگذارید.

 

پیشنهاد میکنیم غیر از فیسبوک یک صفحه یا پروفایل برای سایت خود در اینستاگرام نیز درست کرده و هر چند وقت یکبار یک تصویر نوشته از مطالب سایت تان ساخته و آن را در اینستاگرام خود قرار دهید.

 

سپس در قسمت بیوگرافی، آدرس سایت خود را قرار دهید و در زیر عکس هایی که منتشر میکنید از کاربران بخواهید تا برای مطالعه مطالب بیشتر به آدرس سایت تان رجوع کنند.
علاوه بر این میتوانید در تلگرام نیز یک کانال ساخته و مطالب خود را با قرار دادن لینک آن با اعضای کانال به اشتراک بگذارید.

 

۵٫ مطلب خود را در گوگل ایندکس کنید

هر گاه مطلب جدیدی در سایت خود منتشر کنید، زمانی لازم است تا مطالب شما در گوگل ایندکس شود، البته این کار به صورت اتوماتیک انجام میشود، اما اگر میخواهید مطالب تان سریع تر در گوگل ایندکس شود لازم است تا از یک تکنیک برای این منظور استفاده کنید.
به زودی آموزش کامل استفاده از این روش برای ایندکس سریعتر مطلب در گوگل را در سایت کارنوین قرار خواهیم داد.

 

۶٫ اعضای خبرنامه تان را آگاه کنید

یکی از مهمترین کارهایی که از همان روز اول راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود باید انجام دهید، ایجاد لیست ایمیلی از کاربران یا بازدید کنندگان سایت است. میتوانید با ایجاد یک خبرنامه از بازدید کنندگان سایت تان بخواهید تا در لیست اعضای ایمیلی شما عضو شده و از آخرین مطالب سایت تان آگاه شوند.

 

در صورتی که در حال حاضر لیستی از این اعضا را در اختیار دارید، تنها کافی است هر گاه مطلب جدیدی در سایت خود منتشر میکنید، یک ایمیل به اعضای خبرنامه خود ارسال کرده و از آن ها بخواهید تا مطلب جدید را در سایت تان مشاهده و مطالعه کنند.
به این روش میتوانید همواره بازدید کنندگان ثابتی برای سایت و مطالب خود داشته باشید.

 

۷٫ از مطالب قدیمی خود به مطلب جدید تان لینک بدهید

از اهمیت لینک دهی داخلی که آگاه هستید؟
یکی از مهمترین کارها که در افزایش مدت زمان ماندگاری بازدید کنندگان در سایت تان بسیار کمک میکند و از لحاظ اصول سئو نیز حائز اهمیت است، لینک دهی داخلی است. به این معنی که در هر کدام از مطالبی که در سایت خود منتشر میکنید، حتما به دیگر مطالب موجود در سایت تان نیز لینک بدهید.

 

برای همین زمانی که مطلب جدیدی در سایت خود منتشر کردید، به مطالب قدیمی خود رفته و آن را با لینک دهی به مطلب جدید ویرایش و به روز رسانی کنید.

لینک دهی به مطالب جدیدتر

دقت داشته باشید که از مطالب مرتبط به مطلب جدید خود لینک بدهید. همچنین میتوانید در متنِ مطلبِ جدید خود نیز به مطالبِ قدیمی و مرتبط نیز لینک دهید.
درست مانند کاری که ما در سایت کارنوین انجام داده و برخی از عبارات را به مطالب مرتبط لینک میدهیم.

 

۸٫ به سایت های دیگر نیز لینک بدهید

بد نیست گاهی در مطالب خود به سایت های دیگر به خصوص سایت های مرجع، برای توضیحات بیشتر در مورد مطلب خاصی نیز لینک بدهید، به عنوان مثال یکی از سایت های مرجع را میتوان سایت ویکی پدیا نام برد.

 

علاوه بر این اگر دارای وبلاگ دیگری هستید، میتوانید از آن وبلاگ نیز به مطلب جدید خود که منتشر کرده اید لینک بدهید.
علاوه بر لینک دهی، بد نیست تا به فکر بک لینک برای سایت یا مطالب خود نیز باشید، یکی از روش های عالی برای این منظور استفاده از انتشار پست مهمان است، یعنی در سایت هایی که به شما امکان میدهند، یک مطلب با عنوان پست مهمان ایجاد کرده و به مطلب جدید یا آدرس سایت خود لینک بدهید.

 

علاوه بر پست مهمان میتوانید در فروم ها یا انجمن های گفتگوی مرتبط با موضوع سایت خود نیز فعالیت کرده و لینکی به مطلب یا سایت خود در قسمت امضا قرار دهید، البته در صورتی که قوانین فروم به شما اجازه این کار را بدهند.

 

۹٫ در سایت های دایرکتوری سایت خود را ثبت کنید

سایت های دایرکتوریسایت های بسیاری چون شیش لینک، لینک پد و لینکام هستند که به شما امکان میدهند تا لینکی به مطالب خود که منتشر کرده اید را در این سایت ها بی افزایید.

 

به این ترتیب هرگاه مطلب جدیدی در سایت خود منتشر کردید، میتوانید در این سایت ها لینکی به مطلب خود بدهید، تا هم بک لینکی برای آن ایجاد شود و هم اینکه به این روش بازدید سایت و مطالب خود را نیز افزایش دهید.

 

۱۰٫ به کامنت ها پاسخ دهید

در نهایت در صورتی که کامنت یا نظری در سایت یا زیر مطالب تان توسط بازدید کنندگان گذاشته شد، حتما سعی کنید در اسرع وقت و به صورت کاملا مفصل به کامنت داده شده، پاسخ دهید.

 

این امر را در مورد شبکه های اجتماعی خود نیز به یاد داشته باشید.
اگر کسی زیر عکس های شما در اینستاگرام یا فیس بوک یا توییتر کامنت گذاشت، حتما پاسخ آن ها را همان جا داده و به کانال تلگرام خود یا دیگر صفحات سایت تان ارجاع ندهید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 ایده عالی برای راه اندازی کسب و کار آنلاین
اگر ایده ای برای شروع سایت یا کسب و کار آنلاین خود ندارید، این راهنمای رایگان را دانلود کنید