افزایش ترافیک سایت با کامنت گذاری

روش صحیح استفاده از کامنت گذاری برای جذب ترافیک و بازدید کننده

همانطور که قبلا در مورد روش های افزایش بازدید گفته شده، یکی از روش های عالی برای جذب ترافیک به سایت مخصوصا سایت ها و بلاگ هایی که تازه شروع به کار کرده اند، استفاده از روش کامنت گذاری یا گذاشتن نظر در وبلاگ ها و سایت های مرتبط با حوزه فعالیت کسب و کارتان است.
سال هاست که وب مسترهای زیادی از این روش برای جذب بازدید کننده به سایت خود استفاده میکنند. اما متاسفانه اغلب روش صحیح رو انتخاب نکرده و کامنت ها یا نظرات آن ها به دلیل اسپم بودن یا خوانده نمیشود و یا توسط صاحب سایت و وبلاگ پاک میشود.
اگر کامنت یا نظری که در دیگر وبلاگ ها میگذارید چیزی جز عبارت “خیلی خوب بود، به وبلاگ منم سر بزنید” نیست، این مطلب به دردتان خواهد خورد.

 

به کیفیت فکر کنید و نه تعداد کامنتی که میگذارید.

هرگز به دنبال گذاشتن تعداد بالای کامنت و نظر در سایت ها و بلاگ ها نباشید، بهتر است به جای گذاشتن تعداد ۲۰ تا کامنت بی محتوا و بی ارزش، ۵ تا نظر ارزشمند و دارای متن مفید و مرتبط بگذارید.

به نکات زیر در هنگام کامنت گذاشتن دقت کنید:

• کامنت مرتبط با محتوای مطلب بگذارید
• مطمئن شوید که اول مطلبی که میخواهید در زیر آن کامنت بگذارید را به طور کامل خوانده و فهمیده اید.
• به املا و دستور زبان نظری که میگذارید دقت کنید
• از گذاشتن نظرات کلیشه ای و بی محتوا چون به وبلاگ منم سر بزنید و یا نظرات تبلیغاتی جدا خودداری کنید.

به کیفیت نظرات خود دقت کنید

اینجور کامنت ها کاملا مشخص هستند که اسپم بوده و سریعا توسط مدیریت سایت پاک خواهند شد.

 

روی تعداد کمی وبلاگ تمرکز کنید.

خوب هست که در ارتباط با حوزه فعالیت کسب و کار یا سایتی که دارید، تعدادی وبلاگ و سایت رو دنبال کرده تا همیشه بدونید رقیبان و یا سایت های مرتبط با کسب و کار شما، چه میگویند و چه مطالبی در سایت یا وبلاگ خود قرار میدهند، اما برای گذاشتن نظر بهتر است روی تعداد کمی وبلاگ متمرکز شوید.

بهتر است تنها روی ۳ الی ۵ وبلاگ برای گذاشتن کامنت و جذب بازدید کننده تمرکز کنید.

 

با این روش نه تنها میتوانید روی گذاشتن یک نظر ارزشمند و با محتوا تمرکز کنید، بلکه توسط دیگر بازدید کنندگان و نظر دهندگان و همچنین صاحبین وبلاگ ها نیز شناخته شده تر خواهید شد.

 

در عین حال در نظر داشته باشید، لزومی نداره در وبلاگ ها و سایت هایی که بالای ۱۰۰ کامنت دارند نظر بگذارید، زیرا به این ترتیب، مطمئنا نظر شما به سختی قابل مشاهده برای همه خواهد بود.

 

بهتر است در وبلاگ ها و سایت هایی نظر بگذارید که تقریبا ۱۰ نظر رو در هر پست وبلاگ یا سایت خود خواهند داشت.
به این ترتیب نظر شما بیشتر توسط دیگر خوانندگان و نظر دهندگان قابل مشاهده خواهد بود.

 

جزو اولین ها باشید

معمولا در وبلاگ هایی که تعداد نظر دهندگان زیاد است، کامنت هایی که اول هستند بیشترین آمار خوانندگان و کلیک رو خواهند داشت، البته در صورتی که با محتوا و مفید باشند.

 

به همین دلیل لازم است تا سعی کنید با استفاده از rss feed، وبلاگ های مورد نظر خود را زیر نظر داشته باشید و به محض اینکه مطلب جدیدی در سایت خود قرار میدهند، مطالب آن ها را مطالعه کرده و سعی کنید تا نظر مفیدی در سایت آن ها بگذارید.

 

البته سعی کنید در این کار زیاده روی نکنید، زیرا اگر همیشه کامنت شما جزو اولین نظرات باشد هم به نوعی اسپم تلقی شده و هم اینکه مانند این است که هیچ کار و زندگی دیگری جز کامنت گذاری در این وبلاگ و آن سایت ندارید.

 

نظر مرتبط و جالبی بگذارید

همانطور که بارها گفته شد، هدف از کامنت گذاری جذب ترافیک برای سایت خودتان است، به همین دلیل لازم است تا نظری که میگذارید علاوه بر مرتبط بودن با مطلبی که زیر آن کامنت گذاشته اید، جالب و با ارزش باشد و تا جایی که امکان دارد آموزنده هم باشد.

 

یک کامنت بی محتوا مانند زیر است:

 

مطلب مفیدی بود، به وبلاگ من هم سر بزنید
و یا:
مطلب خیلی خوبی بود استفاده کردم، من هم یک مطلب در همین مورد در وبسایتم نوشتم، خوشحال میشم سر بزنید.

بدتر از این دو نظر، کامنتی مانند زیر است:

اگر میخواهی آمار سایتت افزایش پیدا کنه به سایت من سر بزن، یک روش صد در صد تضمینی برای افزایش رنک الکسا!!!!

و یا کامنت های تبلیغاتی و اسپم و غیر مرتبط چون:

فروش شارژ ایرانسل و دیگر نظرات مشابه.

 

خواهشا به هیچ عنوان از اینجور نظرات استفاده نکنید چون در ۹۵ درصد مواقع کامنت شما پاک شده و اسپم میباشد، و اگر هم موفق به گذاشتن کامنت شوید، کسی به آن توجه نخواهد کرد.

 

سعی کنید نظری که میگذارید خیلی طولانی نباشد، در حد ۲ الی نهایت ۵ جمله کفایت میکند و باز هم تاکید میکنیم، اگر میخواهید یک کامنتِ با ارزش داشته باشید بهتر است نکات آموزنده و مفیدی را در کامنت خود بگنجانید و ارزشی به مطلب اصلی صاحب وبلاگ اضافه کنید.

 

نمونه یک کامنت خوب مانند زیر است، این کامنت زیر مطلبی در مورد کباب کوبیده گذاشته شده بود، و همانطور که میبینید چه تعداد بالایی رای دارد. حتی میتوان گفت این نظر از خود مطلب اصلی شاید آموزنده تر باشد!

نمونه یک کامنت خوب

از همین روش میتوان برای گذاشتن یک کامنت پر محتوا برای دیگر مطالبی که در حوزه فعالیت تان است استفاده کنید.

 

از اسم واقعی خود استفاده کنید.

زمانی که در سایت یا وبلاگی اقدام به گذاشتن نظر میکنید، باید نام خود را وارد کنید که به صورت لینک به سایت شما نمایش داده خواهد شد، البته در صورتی که آدرس سایت خود را وارد کرده باشید. دقت کنید که استفاده از کلمات کلیدی در نام خود برای گذاشتن نظر هیچ تاثیری روی سئو نداشته و علاوه بر آن هم استفاده از نامی چون آموزش کسب درآمد، یا افزایش ترافیک سایت، به جای نام اصلی خودتان، اسپم تلقی شده و به احتمال زیاد حتی قبل از اینکه متن کامنت شما خوانده شود توسط صاحب وبلاگ پاک خواهد شد.

 

پس بهتر است به جای استفاده از این جور اسامی از نام اصلی خود استفاده کنید.
همچنین بهتر است از نام سایت یا کسب و کار خود نیز در قمست نام استفاده نکنید.
اکر کامنت هایی که میگذارید، مفید و ارزشمند و آموزنده باشد، مطمئن باشید که بیشتر خوانندگان روی اسم شما برای اطلاعات بیشتر کلیک خواهند کرد.

 

در پایان…

در صورتی که از روش کامنت گذاری به طور صحیح و گفته شده در مطلب فوق استفاده کنید مطمئن باشید که نه تنها نظر شما اسپم نبوده بلکه میتوانید با این روش تعداد خوبی بازدید کننده به سایت خود بیاورید.
علاوه بر این به عنوان یک خبره و با تجربه در کسب و کار خود شناخته خواهید شد.
اگر شما هم روش خاصی برای کامنت گذاری دارید میتوانید در قمست نظرات و البته با در نظر داشتن روش های گفته شده در مظلب فوق بیان کرده و با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

5 دیدگاه ها

 1. elmira biglu گفت:

  عالی بود موفق و پیروز باشید

 2. سلام.
  از اینکه با گذاشتن مطالب مفید و راهنمایی درست و منطقی، سعی در پیشرفت دوستانتون دارید سپاسگزارم.

 3. elmira biglu گفت:

  عالی بود موفق و پیروز باشید

 4. محمد گفت:

  ممنون.
  در سایتای خارجی خوب می شه با این روش لینک گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 ایده عالی برای راه اندازی کسب و کار آنلاین
اگر ایده ای برای شروع سایت یا کسب و کار آنلاین خود ندارید، این راهنمای رایگان را دانلود کنید