موفقیت در کسب و کار آنلاین

برای موفقیت در کسب و کار آنلاین باید روی این موارد تمرکز کنید.

برای پیشرفت در کسب و کار آنلاین لازم است تا به نکات مختلفی توجه کرده و آن ها را به کار بسته و هر روز ادامه دهید تا شاهد موفقیت باشید، البته فراموش نکنید که این اقدامات تنها محدود به کسب و کار اینترنتی نشده و هر نوع کسب و کاری را در بر میگیرد.
بهتر است از همان ابتدا بدانید باید روی چه قسمتی از کسب و کار آنلاین خود تمرکز بیشتری داشته باشید تا بتوانید موفقیت را سریعتر به چشم ببینید.
اما قبل از آنکه بدانید باید روی کدام بخش از کسب و کار خود تمرکز کنید لازم است تا ابتدا پاسخ مشخصی برای پرسش های زیر داشته باشید.

• هدف شما چیست و میخواهید به کجا برسید؟ تصور شما از آینده کسب و کارتان چیست؟
• مدل کسب و کار آنلاین شما چگونه است؟
• در کدام مرحله از کسب و کار خود هستید؟

 

قبل از هر چیز هدف خود را مشخص کنید:

اگر ندانید با چه هدفی وارد کسب و کار اینترنتی شده اید و میخواهید به کجا برسید درست مانند آن است که بخواهید به یک سفر رفته و مقصد خود ا ندانید و همینطوری به جاده بزنید. زمانی که مقصد مشخصی نداشته باشید در مسیر سرگردان بوده و ممکن است از هر جایی سر در بیاروید.

 

در کسب و کار اینترنتی نیز همینطور است، لازم است بدانید میخواهید به کجا برسید و هدف شما چیست؟
اگر شما یک کسب و کار آنلاین را به درستی انتخاب کرده و آن را در حوزه علایق تان پیاده سازی کنید و دقیقا بدانید که چه آینده ای از کسب و کار اینترنتی خود میخواهید، مطمئن باشید که نتیجه ای که به دست خواهید آورد منجر به افزایش درآمد در ماه ها و سال های آتی خواهد شد.

هدف آینده کسب و کار خود را مشخص کنید

اما در این جا منظور از هدف کسب و کار اینترنتی باید این باشد که بدانید میخواهید چه چیزی به بازار و یا مخاطبان خود عرضه کنید. میخواهید با کسب و کار اینترنتی خود به کجا برسید؟ تصور شما از ۵ سال آینده کسب و کارتان چیست؟

 

میخواهید چه مقدار بازدید روزانه و یا ماهانه و چه مقدار درآمد خالص داشته باشید؟

میخواهید چه محصولات و خدماتی را به مخاطبان خود بفروشید؟ میخواهید چه رابطه ای با مخاطبان و مشتریان خود داشته باشید؟

 

با یافتن یک پاسخ درست برای پرسش های فوق میتوانید دید بهتری نسبت به کسب و کار خود در آینده داشته باشید، به علاوه میتوانید شرایط فعلی کسب و کارتون رو هم مشخص کنید.

میتوانید بسنجید که آیا به هدف تان نزدیک هستید یا خیر؟

 

مدل کسب و کار آنلاین شما چگونه خواهد بود؟

یکی از پرسش های مهمی که در رابطه با انتخاب هدف کسب و کارتان باید مشخص کنید این است که بدانید مدل کسب و کار آنلاین شما چیست؟

 

برای کسب و کار اینترنتی مدل های مختلفی وجود دارد، به عنوان مثال:

 

آیا کسب و کار اینترنتی شما ارائه دهنده خدمات و یا فروشنده و تولید کننده محصول خاصی است؟ آیا میخواهید محصولی یا سرویسی را به مشتریان خود ارائه دهید؟
آیا میخواهید یک فروشگاه اینترنتی راه بی اندازید و کالاهای خود را به فروش برسانید و یا آنکه میخواهید به عنوان یک واسطه عمل کنید؟
آیا میخواهید از سیستم های همکاری در فروش استفاده کنید؟
آیا میخواهید از مدل عضویت پولی برای کسب و کار اینترنتی خود استفاده کنید؟
آیا میخواهید کار تبلیغاتی انجام دهید و یا از طریق تبلغات به کسب درآمد برسید؟

 

همانطور که میبینید مدل ها و روش های مختلفی برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین وجود داره و هر کدام از این روش ها میتونند به نوعی برای شما درآمد زا باشند، حتی ممکن است بخواهید از ترکیب دو یا چند مدل برای کسب و کار خود استفاده کنید.
با مشخص شدن هدف و مدل کسب و کار اینترنتی تان حال نیاز به یک نقشه راه دارید.

 

نقشه و استراتژی شما برای رسیدن به هدف کسب و کارتان چیست؟

زمانی که برای سفر خود مقصد تعیین میکنید نیاز به یک نقشه راه دارید تا بدانید باید از کدام مسیر به مقصد مشخص شده برسید.
با مشخص شدن هدف کسب و کار آنلاین خود، حال نیاز به یک استراتژی و یا نقشه دارید تا بتوانید بهتر و سریعتر به هدف نهایی خود و کسب درآمد از کسب و کارتان برسید.

 

در هر کسب و کاری لازم است تا اقداماتی انجام گیرد و انجام برخی از این اقدامات دارای اولویت بالاتری نسبت به باقی کارها هستند.
اما از کجا بدانید که لازم است ابتدا کدام کارها را انجام دهید و تمرکزتان را بهتر است روی چه اقداماتی بگذارید؟
این همان پرسش اصلی مطلب است که میخواهیم به آن پاسخ دهیم.

استراتژی کسب و کارتان را مشخص کنید

برای مشخص کردن اولویت کارهایی که باید انجام دهید ابتدا لازم است بدانید که در حال حاضر کجای کسب و کار خود قرار دارید؟
آیا تازه شروع به راه اندازی کسب و کار خود کرده اید؟

آیا در میانه راه هستید و به دنبال روشی برای کسب درآمد هستید؟
آیا نمیدانید چه محصولات و خدماتی باید ارائه دهید و مخاطبان و مشتریان شما چه کسانی هستند؟
شاید هم به هدف خود رسیده اید و میخواهید در آمد و مخاطبان خود را بیشتر افزایش دهید.

 

پس لازم است ابتدا بدانید که در کدام مرحله از کسب و کارتان هستید. پس از مشخص شدن آن میتوانید تعیین کنید که چه اقداماتی لازم است انجام دهید.

 

مهم نیست در کدام مرحله از کسب و کارتان هستید، همیشه این کارها را انجام دهید:

یکی از مهمترین نکاتی که در رابطه با کسب و کار آنلاین خود لازم است همیشه به خاطر داشته باشید قانون ۲۰/۸۰ است.

 

قانون ۸۰/۲۰ چیست؟

بر اساس این قانون و همانطور که گفته شد ۸۰ درصد نتایجی که به دست می آورید تنها از انجام ۲۰ درصد کار هاست. یعنی تنها ۲۰ درصد کارهایی که انجام میدهید مهم بوده و بیشترین نتایج را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 

به همین منظور در اینجا ۴ کاری که همیشه دارای اولویت هستند و برای شما بیشترین نتایج رو در دراز مدت و حتی کوتاه مدت در کسب و کار آنلاین تان به بار خواهد نشاند رو شرح خواهیم داد.

 

فراموش نکنید هر کاری غیر از موارد گفته شده رو میتونید به راحتی به دیگران واگذار کنید تا برای شما انجام بدهند مثل ساخت و طراحی سایت و یا طراحی لوگو و یا دیگر موارد، البته در صورتی که در شروع کار هستید و سرمایه کافی برای واگذاری کارهای تان به دیگران رو ندارید پیشنهاد میکنیم خودتون این کارها رو انجام بدهید اما اولویت زمانی و تمرکزی شما باید بر موارد گفته شده در زیر باشد.

 

اول محتوا ایجاد کنید و ارزش ارائه دهید

میتوان گفت محتوا، پادشاه کسب و کار آنلاین است. بدون محتوا کسب و کار اینترنتی شما هیچ ارزشی نخواهد داشت.
اولین و مهمترین اقدامی که در شروع راه اندازی کسب و کار خود باید انجام دهید ایجاد محتواست، آن هم محتوا و مطالب کاملا اختصاصی، نه کپی از این سایت و آن سایت. اگر میخواهید اعتبار کسب و کار آنلاین خود را زیر سوال ببرید، مطالب کپی در سایت خود بگذارید!

 

مهمترین هدف شما از ارائه محتوا باید ایجاد ارزش باشد. تا میتوانید مطالب و محتوایی در سایت خود قرار بدهید که برای کاربران و بازدید کنندگان سایت تان ارزشمند باشد و آنها از مطالعه آن بتوانند چیزی یاد بگیرند.

 

مهم نیست در چه مرحله ای از کسب و کارتان باشید همیشه باید اولویت شما بر روی ایجاد محتوا باشد. هر چه محتوا و مطالب ارزشمند سایت شما بیشتر باشد به همان نسبت موفقیت کسب و کارتان نیز افزایش خواهد یافت، اما فراموش نکنید که همانطور که گفته شد مهم محتوا و مطالب ارزشمند و اختصاصی است، نه تنها مطالبی برای پر کردن سایت شما.

 

به جذب بازدید کننده و افزایش ترافیک اهمیت دهید

اگر محتوای خوب و ارزشمندی در سایت خود داشته باشید میتوانید با استفاده از روش های مختلف برای جذب بازدید کننده مخاطبان خوب و هدفمندی نیز به سایت خود بکشانید و جذب کنید.
پس از ایجاد محتوا باید تمرکز دوم شما روی روش های جذب و افزایش بازدید کننده برای سایت تان باشد.

 

روش های مختلفی از جمله روش های رایگان و پولی برای جذب بازدید کننده به سایت وجود دارد اما بهترین روش که هم رایگان است و هم مخاطبان هدفمندی رو به سایت شما جذب میکنه استفاده از سئو و یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است.

از سئو برای افزایش بازدید سایت خود استفاده کنید

گرچه این روش نیاز به اندکی زمان و کمی اطلاعات و دانش اولیه دارد، و در دراز مدت پاسخگو خواهد بود اما با استفاده از تکنیک ها و روش های سئو و داشتن محتوای خوب در سایت تان میتوانید مطمئن باشید که سایت شما به زودی دارای بازدید کنندگان مناسبی شده و کسب و کارتان حتما نتیجه بخش و سود آور خواهد بود.

 

با یادگیری روش های سئو و همچنین بهینه کردن محتوای سایت تان میتوانید به راحتی شاهد افزایش بازدید کننده آن هم از نوع هدفمند باشید.
در سایت کارنوین میتوانید با انواع روش های جذب بازدی کننده و ترافیک از جمله سئو آشنا شوید.
تمرکز شما در جذب بازدید کننده باید ابتدا روی تکنیک های سئو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو باشد و سپس در اولویت های بعد میتوانید از روشهای دیگر جذب بازدید کننده استفاده کنید.

 

راهی برای کسب درآمد پیدا کنید

پیشنهاد میکنیم از همان ابتدای راه تمرکزتان را بر روی کسب درآمد از سایت و کسب و کار آنلاین خود قرار ندهید، شما باید اولین چیزی که به آن توجه میکنید ایجاد محتوا و جذب بازدید کننده باشد.
زمانی که بازدید کننده و مخاطبان سایت شما به تعداد مناسبی تقریبا روزی ۵۰ الی ۱۰۰ بازدید کننده در روز رسید میتوانید تمرکز خود را بر روی روشی برای کسب درآمد بگذارید.

 

البته لازم است که از قبل با روش های مختلف کسب درآمد از اینترنت آشنایی داشته باشید.
شما با داشتن اطلاعات اولیه در مورد روش های مختلف کسب درآمد از اینترنت و کسب و کار آنلاین میتوانید با بررسی مخاطبان و بازدید کنندگان سایت تان و مدل انتخابی کسب و کار اینترنتی تان روش مناسبی برای کسب درآمد از سایت خود انتخاب کنید.

 

پس از آنکه بازدید کنندگان سایت شما به تعداد مناسبی رسیدند متیوانید با بررسی مخاطبان خود و نظرهای آنها و همچنین یافتن مشکلاتی که دارند راه حل مناسبی برای مشکلات آنها پیدا کرده و برای راه حل مشکلات شان محصول و یا سرویسی را برای فروش ارائه دهید و یا در صورت نیاز سیستم عضویت پولی در سایت خود راه اندازی کرده و یا از دیگر روش های کسب درآمد استفاده کنید.

 

شما تنها زمانی میتوانید روش مناسبی برای کسب درآمد از سایت خود پیدا کنید که بازدید کنندگان سایت شما به تعداد مناسبی رسیده باشند و با بررسی و شناسایی نیاز های آن ها به این مهم دست یابید.

 

قبل از آنکه به روش کسب درآمد فکر کنید به فکر ساختن لیست ایمیل باشید:

لازم است قبل از آنکه به فکر کسب درآمد از سایت خود باشید و به روش های مختلف کسب درآمد از اینترنت فکر کنید از همان ابتدا به دنبال روشی برای جمع آوری لیست ایمیل کاربران و بازدید کنندگان سایت خود باشید. شما باید از همان روز اول ایمیل های کاربران و مخاطبان سایت خود را داشته باشید تا بتوانید بعد ها با استفاده از تکنیک ایمیل مارکتینگ برای ارائه سرویس ها و محصولات مختلف خود از آن استفاده کنید.

 

دقت داشته باشید به هیچ عنوان قرار نیست بازدید کنندگان سایت خود را با فرستادن هرزنامه و ایمیل های اسپم بمباران تبلیغاتی کنید بلکه هدف اول شما در استفاده از ایمیل مارکتینگ باید برقراری ارتباط دوستانه با اعضای لیست ایمیل تان باشد تا آن ها را تبدیل به مشتریان دائمی خود کنید.

 

تولید محصول یا ارائه خدمات

در نهایت یکی از کارهایی که باید همواره بر آن تمرکز کنید ساخت محصول و ارائه خدمات برای مشتریان خود با توجه به نیازهای آنهاست.
همانطور که در قسمت قبل گفته شد با مطالعه و بررسی نیاز مخاطبان سایت خود میتوانید به راحتی محصول یا سرویس مناسبی را برای رفع مشکل آن ها ارائه دهید و به این ترتیب منبع درآمدی برای خود ایجاد کنید.

 

دقت داشته باشید که باید تا میتوانید محصولات خود را روز به روز گسترش داده و بر کیفیت آن بی افزایید تا به فروش خود و راضی نگه داشتن مشتریان تان نیز اضافه شود.

محصولات با کیفیتی تولید کنید

نکته مهم این که زمانی باید بر تولید محصول و کسب درآمد فکر کنید که حداقل بازدید روزانه شما به ۱۰۰ یا بیشتر رسیده باشد.
پس تا زمانی که بازدید روزانه شما کمتر از این مقدار است بهتر است توجه و تمرکز شما تنها روی ارائه و تولید محتوای ارزشمند و همچنین روش های مختلف افزایش ترافیک سایت معطوف باشد.

 

نتیجه گیری:

به طور خلاصه در این مطلب یاد گرفتید که باید تمرکز خودتون رو در هر مرحله از کسب و کار آنلاین به کجا معطوف کنید. که این هم مستلزم اینه که بدونید در حال حاضر در کدام مرحله از کسب و کار خود قرار داشته و در نهایت هدف نهایی تان چیست؟

 

به طور خلاصه میتوان گفت اگر تازه شروع به کار کرده اید و بازدید روزانه شما کمتر از ۱۰۰ بازدید است بهتر است بیشترین توجه شما روی تولید و ارائه محتوای ارزشمند و همچنین استفاده از روش های مختلف جذب بازدید کننده هدفمند برای سایت باشد، به خصوص استفاده از روش سئو.

 

دقت داشته باشید که از همان روز اول باید به فکر ساخت لیست ایمیل خود نیز باشید.
زمانی که به بازدید مناسبی رسیدید میتونید با بررسی نیازهای کاربران و مشکلات آنها اقدام به ساخت و ارائه محصول و سرویس و خدمات به مخاطبان تان کنید.

 

اگر هدف خود و مرحله ای که در حال حاضر در آن قرار دارید رو مشخص کنید و تمرکز و توجهتون رو بر موارد گفته شده معطوف کنید مطمئن باشید که راه درستی رو پیش گرفته و هرگز سر درگم نخواهید شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 ایده عالی برای راه اندازی کسب و کار آنلاین
اگر ایده ای برای شروع سایت یا کسب و کار آنلاین خود ندارید، این راهنمای رایگان را دانلود کنید