شروع کسب و کار اینترنتی

آیا برای شروع کسب و کار اینترنتی خود مردد هستید؟

آزادی مالی میتونه مهمترین هدف برای شروع کسب و کار اینترنتی یا راه اندازی هر گونه کسب و کاری باشه، اما مشکل در ریسک شروع آن کسب و کار است که معمولا برای کسب و کارهای سنتی یا فیزیکی بسیار بالاتر و سخت تر است.
اما شروع کسب و کار اینترنتی در وب بسیار آسان تر بوده و با ریسک بسیار کمتری همراه است.
همچنین در صورتی که با برنامه و هدف مشخص پیش برید مطمئن باشید که میتونید یک کسب و کار موفق رو راه اندازی کنید.

 

متاسفانه اکثر فروم ها یا انجمن های گفتگو یا بسیاری از کسانی که مدتهاست در اینترنت مشغول به فعالیت و وب مستری هستند اکثرا به شما پیشنهادات یا نصایحی میکنند که عملا شما رو نا امید کرده و از شروع کسب و کار اینترنتی منصرف خواهید شد.
البته راه اندازی هر کسب و کاری با موانع و بالا و پایین هایی همراه بوده و هیچ کاری بدون مشکل و تلاش به موفقیت نمیرسه، اما مهمترین ویژگی راه اندازی کسب و کار اینترنتی اینه که با ریسک و موانع و مشکلات بسیار کمتر و در عین حال سرمایه بسیار ناچیزی میتونید تجارت آنلاین خودتون رو آغاز کرده و به درآمد و آزادی مالی برسید.

 

ما در این مطلب قصد داریم تا موانع موجود بر سر راه شروع کسب و کار اینترنتی که باعث میشه بسیاری برای آغاز آن مردد باشند رو مطرح کرده و راه حل هایی رو برای هر کدوم در اختیارتان قرار دهیم.
پس اگر تا این لحظه برای شروع کسب و کار اینترنتی خود مردد بودید این مطالب میتونه برای تصمیم گیری بهتر به شما کمک کنه.

 

پول و سرمایه کافی برای شروع کسب و کار اینترنتی ندارم.

از مهمترین موانع بر سر راه آغاز یک کسب و کار نداشتن سرمایه و پول کافی هست. شما فکر میکنید یا شاید هم بهتون گفته شده برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز به سرمایه دارید و باید هزینه کنید.
هزینه های چون طراحی و برنامه نویسی وب سایت، خرید هاست و دامنه، طراحی و کد نویسی قالب، هزینه طراحی لوگو، تهیه یا ساخت محصول، هزینه های نگهداری، تبلیغات و غیره.

 

شما برای شروع نیاز به هزینه بالایی ندارید. اول از همه فراموش نکنید که اگر میخواهید در هر کاری موفق باشید باید با همین اندک امکاناتی که دارید فقط شروع کنید، مهم نیست چقدر کاری رو کامل و فوق العاده انجام بدین، مهم اینه که فقط شروع کنید.
منتظر بودن برای به دست آوردن پول و سرمایه کافی و داشتن امکانات و ابزار مناسب برای شروع تنها شما رو روز به روز از کاری که میخواهید انجام دهید عقب خواهد انداخت.
برای شروع فقط باید انگیزه و پشتکار داشته باشین! از اون مهمتر اینکه راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز به سرمایه بالایی نداشته و میتونید حتی بدون یک ریال هم کار خودتون رو آغاز کنید، اما اگر فقط کمی هزینه های اولیه رو انجام بدین میتونید سریعتر استارت کار رو بزنید.

 

شما میتونید تنها با هزنه ماهی ۱۰۰۰۰ تومان یا سالی ۷۵۰۰۰ تومان یک هاست برای سایت خود خریداری کنید. در نظر داشته باشید درآمدی که در آینده از کسب و کارتون به دست میارید ۱۰۰ ها برابر بیشتر از این هزینه خواهد بود.
علاوه بر این حتی اگر نخواهید برای هاست هزینه کنید باز هم میتونید از وبلاگ ها یا سرویس های رایگانی که به شما فضا میده استفاده کرده و وبلاگ یا سایت خودتون رو راه اندازی کنید.
شاید بگید خب این به درد نمیخوره، اما چرا همین هم خیلی مهمه. فقط باید شروع کنید حتی اگر شده با یک هاست رایگان. میتونید در آینده که کارتون گسترش یافت یا هر وقت که اون هزینه لازم رو به دست آوردید هاست رایگان تان را تبدیل به یک هاست پولی و با امکانات بکنید.

 

علاوه بر هزینه هاست شما نیاز به یک دامنه اینترنتی هم دارید، که این رو هم میتونید با توجه به دامنه و پسوند مورد نظر خود، از سالی ۱۵۰۰۰ تومان تا ۴۵۰۰۰ تومان تهیه کنید.
میشه گفت دو مورد هاست و دامنه از جمله هسته های اصلی و مهم برای شروع کسب و کار اینترنتی هستند که اگر در آغاز برای آن هزینه کنید پشیمان نخواهید شد.

 

فکر میکنید خیلی سخته یا تجربه، اطلاعات و دانش کافی رو ندارید.

یکی از مشکلات دیگری که اکثر افراد برای شروع کسب و کار اینترنتی یا راه اندازی یک سایت با آن مواجهند اینه که فکر میکنن برای شروع نیاز به دانش خاصی هست یا باید اطلاعات بسیار فنی ای برای راه اندازی سایت داشته باشند.

همه کسانی که سایت پر بازدید و پر درآمدی دارند یا کسب و کاری رو راه اندازی کرده و الان موفق هستند از اول همه چی رو به صورت کامل و جامع بلد نبودند.

 

قرار نیست شما از همون اول همه چی رو بدونید و کسب و کاری بدون عیب و نقص راه اندازی کنید، بلکه با شروع و راه اندازی کار هست که کم کم دانش و تجربه کافی رو به دست میارید.
درست مثل رانندگی کردن، برای شروع رانندگی باید یک سری اطلاعات پایه ای رو بلد باشید، اما از همون اول قرار نیست بشینید پشت فرمون و گاز بدین و در هر شرایطی جوی یا جاده ای بتونید بدون مشکل رانندگی کنید، بلکه به مرور و با تجربه شرایط مختلف، مهارت رانندگی و اطلاعات شما هم افزایش پیدا میکنه.

برای موفقیت نیازی نیست یک حرفه ای باشید

 

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی هم نیاز به یک سری اطلاعات اولیه دارید که میتونید با استفاده از منابع و مقالات سایت کارنوین یا دیگر منابع موجود در اینترنت اطلاعات اولیه و لازم برای شروع رو به دست آورده و سپس کار خود را شروع کرده و سایتی حرفه ای راه اندازی کنید و آن را به درآمد برسانید.
پس اگر در رابطه با شروع و مدیریت کسب و کار خود دغدغه یا ترسی دارید همین الان نگرانی رو کنار گذاشته و شروع کنید.
مطمئن باشید که در این راه تنها نبوده و به هر اطلاعات و دانشی که نیاز داشته باشید میتونید از سایت کارنوین کمک بگیرید.

 

نمیدونید از کجا و چطور شروع کنید؟

مورد بعدی اینه که نمیدونید از کجا شروع کنید یا بهتره بگیم هیچ ایده ای برای شروع کسب و کار خود ندارید.
سوالی که اکثرا پرسیده میشه اینه که در رابطه با چه موضوعی سایت راه اندازی کنم؟ یا بهترین ایده برای راه اندازی یک سایت چیه؟
بهترین پیشنهادی که میتونیم بهتون بدیم اینه که ببینید علایق تان چیست؟ در چه زمینه ای مهارت، تخصص یا تجربه دارید؟ سپس سعی کنید این مهارت یا تخصص خود را تبدیل به یک کسب و کار یا سایت پولساز کنید.

 

نکته مهم این هست که اول از هر چیز باید علاقه خودتون رو پیدا کرده و سپس ببینید چه تعداد افراد هستند که به موضوعی که شما انتخاب کرده اید علاقه مندند.
فرض کنیم شما به پرورش قورباغه علاقه دارید ولی آیا تعداد افراد مناسبی هستند که به این موضوع علاقه نشان دهند؟؟؟
داشتن یک علاقه مشخص و راه اندازی کسب و کار اینترنتی لازم هست اما کافی نیست، باید برای موضوع مورد علاقه تان بازار مناسبی هم وجود داشته باشد.

 

پس بهتره واقع بین باشیم و موضوع سایت خود را با توجه به علایق خود و همچنین تعداد افرادی که در جامعه به این موضوع علاقه دارند راه اندازی کنیم. به عبارت دیگر باید برای موضوع انتخاب شده بازار هدف با تعداد مناسبی مخاطب وجود داشته باشه.
به عنوان مثال ممکنه علایق شما در دیگر زمینه ها مثل نوشتن، ورزش، آشپزی، یک رشته ورزشی یا هنر خاصی باشه، خب همه اینها میتونه موضوع خوبی برای یک سایت باشه چون افراد زیادی وجود دارند که به اندازه شما به این موضوعات علاقه مند هستند.

 

بهترین و البته ابتدایی ترین راه برای بررسی وجود بازار هدف برای موضوع مورد نظرتان استفاده از گوگل است، تنها کافی است عبارت یا ایده مورد نظرتان را وارد کرده و با بررسی نتایج جستجو به بزرگی یا کوچکی بازار هدف خود پی ببرید.
وجود سایت های مرتبط با ایده انتخابی تان میتونه شاخص خوبی برای وجود بازار و مخاطب برای علاقه یا مهارت تان باشد.

 

ایده های بسیاری دارید ولی نمیدونید با کدام یک شروع کنید بهتر است.

برخلاف مورد قبلی شاید هم ایده های بسیاری داشته و به موضوعات مختلفی علاقه مندید ولی نمیدونید با کدام یک شروع کنید. بهترین راه اینه که ایده های مختلف خودتون رو مورد بررسی قرار داده و ببینید کدام یک از این ایده ها میتواند برای شما پولساز باشد.
اما پیشنهاد میکنیم یک سایت با چندین موضوع مختلف و بی ربط به هم نسازید، چون بعد از مدتی هم خودتون سر درگم خواهید شد و هم اینکه تمرکز تان را از دست خواهید داد، مهمتر آنکه بازدید کننده ای که وارد سایت شما میشه نمیدونه موضوع و تمرکز اصلی سایت شما در چه مورد هست.

کدام ایده برای شروع مناسب است

 

بهتره تنها یک و نهایت دو موضوع تقریبا مشابه رو انتخاب کرده و کم کم آن را به موارد و زیر موضوعات مرتبط خود گسترش دهید.
به عنوان مثال سایت دیجی کالا ابتدا با فروش کالاهای دیجیتال آغاز کرد و بعد از رسیدن به میزان مناسبی از موفقیت فعالیت خودش رو به دیگر شاخه های فروش محصولات چون عطر و ادکلن یا لوازم ورزشی نیز گسترش داد.
پس فراموش نکنید اولا موضوع انتخابی تان باید پولساز و دارای بازار و مخاطب هدف مناسبی باشه
دوما در آغاز کار سایت شما نباید شامل بیش از دو یا سه موضوع مرتبط با هم باشه.
بهتر است سایت تان در ابتدا تنها یک موضوع را هدف قرار داده و به مرور آن را به موضوعات و زیر مجموعه های مشابه و مرتبط گسترش دهید.

 

به عنوان مثال یک سایت با موضوع یا ایده سفر راه اندازی کنید و در آن مطالب مرتبط با سفر به شهرهای مختلف ایران را قرار دهید، کم کم که بازدید مناسبی برای سایت خود به دست آوردید میتوانید در رابطه با لوازم سفر، سوغاتی شهرهای مختلف، سفر به کشورهای دیگر را نیز در سایت خود بگنجانید.

 

آیا هنوز برای شروع یک سایت مردد هستید؟

خب با تمام مباحثی که گفته شد شاید هنوز هم نمیدونید آیا بهتره یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید یا خیر؟ تنها کافی است برای شروع مطالب و مقالات موجود در سایت کارنوین رو از ایده یابی تا راه اندازی سایت مطالعه کنید تا دانش و مهارت اولیه برای راه اندازی کسب و کار یا ایجاد سایت رو به دست بیارید.

 

همچنین فراموش نکنید، بهتره ترس رو کنار گذاشته و با هر امکاناتی که در اختیار دارید شروع کنید. راه اندازی کسب و کار اینترنتی یکی از بهترین و کم ریسک ترین راه ها برای کسب درآمد و رسیدن به آزادی مالی است.

 

اگر میخواهید به هدف آزادی مالی ای که همیشه آرزوش رو داشتید برسید بهتره همین امروز یک تصمیم قاطع و جدی گرفته و اقدام کنید . تا شروع نکنید و فقط فکر کرده و دو دو تا چهارتا کنید هرگز نمیتونید به اهداف مورد نظر خود برسید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 ایده عالی برای راه اندازی کسب و کار آنلاین
اگر ایده ای برای شروع سایت یا کسب و کار آنلاین خود ندارید، این راهنمای رایگان را دانلود کنید