قوانین قبل از شروع کسب و کار

قبل از شروع کسب و کارتان این قوانین مهم را به خاطر بسپارید.

برای موفقیت در هر کسب و کاری چه اینترنتی باشد و چه سنتی لازم است تا مهارت هایی را داشته باشد، اما داشتن مهارت به تنهایی نمیتواند ضامن موفقیت شما باشد مگر اینکه در کنار آن قوانینی را نیز رعایت کنید.

 

این مورد به خصوص در کسب و کار های اینترنتی بسیار مهم است. اگر میخواهید موفقیت در کسب و کار اینترنتی تان را تضمین کنید لازم است تا قوانینی را رعایت کنید. شاید شما مهارت و تجربه بسیاری داشته باشید و سایتی بسیار عالی و با بازدید مناسب داشته باشید، اما تا زمانی که با قوانینی که در ادامه خواهید خواند آشنایی نداشته باشید و آن ها را رعایت و اجرا نکنید، مطمئن باشید که دیر یا زود به مشکل خواهید خورد.

 

میتوان گفت این قوانین از حیث روانی در ایجاد و راه اندازی یک کسب و کار بسیار حائز اهمیت هستند.
در ادامه با این قوانین مهم آشنا خواهیم شد.

 

قانون ۲۰/۸۰

یکی از مهمترین قوانینی است که میتواند در شروع و ادامه کسب و کار اینترنتی تان بسیار کمک کننده باشد.

 

اما قانون ۲۰/۸۰ چیست؟

 

قرار نیست اینجا وقت شما رو در رابطه با شکل گیری و پیدایش این قانون بگیریم فقط به صورت خیلی خلاصه میگوییم که این قانون یعنی اینکه ۸۰ درصد نتایجی که شما به دست میاورید تنها نشأت گرفته از ۲۰ درصد کارهایی است که انجام میدهید.

 

یعنی تنها ۲۰ درصد کارهای شما باعث ایجاد ۸۰ درصد نتایج میشوند.
چرا این قانون در شروع کسب و کار و ادامه آن به شما کمک میکند؟

قانون پارتو

برای شروع و ادامه کسب و کار خود تنها کافی است تمرکزتان را فقط روی ۲۰ درصد چیزهایی که مهم هستند و بیشترین نتایج را برای شما به ارمغان میاورند بگذارید.

 

در ارتباط با هر کسب و کاری که ایجاد میکنید لازم است تا مهمترین کارهایی که بیشترین نتایج را برای شما به ارمغان میاورد را مشخص کنید و سپس بیشترین تمرکز و توجه خود را روی این کارها بگذارید.

 

در واقع باید اولویت شما انجام فعالیت های مفید باشد که بیشترین نتایج را برای تان دارد.
به عنوان مثال برای کسب بیشترین موفقیت در کسب وکار آنلاین تان، یکی از فعالیت هایی که باید روی آن تمرکز زیادی داشته باشد تولید محتوا برای سایت تان است.

 

لزومی ندارد وقت خود را صرف یادگیری برنامه نویسی و طراحی سایت کنید، مگر اینکه هسته اصلی کسب و کارتان یا خدماتی که میخواهید به مشتریان تان ارائه دهید در رابطه با ارائه خدمت و سرویس طراحی یا کد نویسی وب سایت باشد.

 

اگر قرار است خدمات یا محصولاتی در رابطه با خودرو به مشتریان ارائه دهید، دلیلی ندارد وقت خود را صرف اطلاعات فنی مربوط به هاستینگ سایت تان کنید. بلکه به دنبال انجام فعالیت هایی باشد که از انجام آن ها ۸۰ درصد نتایج را به دست خواهید آورد.

 

کمال گرایی را کنار بگذارید.

برای راه اندازی کسب و کارتان لازم نیست که منتظر داشتن بهترین امکانات، بیشترین سرمایه و بیشترین منابع باشید.
اکثر ما شروع کاری را فقط به خاطر این عقب می اندازیم چون منتظر رسیدن بهترین روز می شویم. در حالی که این روز موعود همین امروز است.

 

پس اگر تا حالا صبر می کردید که پول و سرمایه کافی داشته باشید یا طراحی و کد نویسی سایت را به طور کامل یاد بگیرید یا روی یک نرم افزار به خصوص تسلط کافی پیدا کنید یا ارائه محصول خود را عقب انداختید تا یک محصول کامل و بدون عیب و ایراد به بازار عرضه کنید، بعد کارتان را شروع کنید سخت در اشتباهید.

 

بهتر است این طرز فکر را رها کرده و فقط شروع کنید. دست از کمال گرایی بردارید و کسب و کار خود را همین امروز آغاز کنید.

 

ارزش ایجاد کنید.

یکی از بهترین راه کارها برای کنار گذاشتن کمال گرایی و اقدام، این است که ارزش ایجاد کنید.
تا زمانی که بتوانید در محتوا و مطالب موجود در سایت تان و حتی محصولات و خدماتی که ارائه میدهید به بازدید کنندگان و بازار هدف خود ارزشی ارائه دهید، میتونید از موفقیت خود اطمینان داشته باشید.

ایجاد ارزش یعنی ارائه راه حل مناسب برای مشکلاتی که مخاطبان هدف شما به دنبال آن هستند.

 

ایجاد ارزش به جای کمال گرایی

مهم نیست ظاهر سایت تان چقدر عالی باشد و یا محصولی که ارائه میکنید چقدر بسته بندی قشنگی داشته باشد، زمانی که محصول و خدمات شما نتواند راه حلی برای مشکلات کاربران ارائه دهد، دیر یا زود کسب و کارتان شکست خواهد خورد.

 

اولویت شما در تولید محتوا برای سایت و ساخت و تولید محصول و ارائه خدمات باید روی ایجاد ارزش و ارائه راه حل به مخاطبان هدف متمرکز باشد.

 

اندازه گیری کنید و ارتقا دهید.

تا زمانی که محصول یا سرویس تان را وارد بازار نکنید نمیتونید بفهمید آیا ارزش تکمیل شدن و ارتقا را دارد یا خیر؟
شما ممکن است سالها وقت صرف کنید تا یک محصول یا خدمت ایده آل رو به بازار عرضه کنید ولی بعد ببینید با شکست مواجه شده اید، چرا؟

 

چون دنبال کمال گرایی هستید و وقت زیادی را صرف تکمیل محصول تان کردید بدون اینکه نیاز بازار را در نظر بگیرید، بدون اینکه به دنبال ایجاد ارزش و ارائه راه حل باشید.

 

اما بهترین کار این است که محصول تان را تا زمانی که ایجاد ارزش کند به بازار عرضه کنید مهم نیست چقدر کامل یا بی عیب و نقص باشد تنها سرویس خود را ارائه دهید.

 

سپس با توجه به فید بک هایی که از بازار و مشتریان خود میگیرید باید اندازه گیری کرده و عیب و نقص کالا ها و سرویس های خود را پیدا کنید. ببینید آیا لازم است چیزی به محصول اضافه شود یا از آن کم شود؟ سپس با توجه به آن فید بک ها و نظرات، محصول یا سرویس تان را ارتقا داده و در طول زمان سعی در تکمیل محصول و خدمات خود کرده و در نهایت چیزی مطابق با نیاز مشتریان ارائه دهید.

 

همچنین به مرور میتونید روی ظاهر و بسته بندی محصولات نیز تمرکز کرده و آن را ارتقا دهید.
با در نظر گرفتن قانون ۲۰/۸۰، کنار گذاشتن کمال گرایی و ایجاد ارزش میتونید هر چه سریعتر کسب و کارتان را ایجاد کرده و پیشرفت کنید.

 

بازه زمانی یک الی سه سال

به عنوان آخرین قانون فراموش نکنید که باید در راه اندازی کسب و کار اینترنتی صبر و پشتکار داشته و دید بلند مدت برای رسیدن به اهدافی که در نظر دارید، داشته باشید.

 

باید حداقل یک الی سه سال را برای بازدهی کسب و کارتان در نظر داشته باشید.
پس به هیچ عنوان با دید یک شبه پولدار شدن و یک کار آسان که با چند کلیک میتوانید پول پارو کنید، به آن نگاه نکنید.

بازه زمانی یک الی سه سال

متاسفانه یکی از دلایل شکست در کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد آنلاین همین تصور کسب درآمد میلیون ها تومان در مدت کوتاه و تنها با روزی دو ساعت و چند کلیک است. این دید باعث میشود که خیلی زود نا امید شده و این کار را رها کنید.

 

اما اگر دید بلند مدت داشته و بازه زمانی یک الی سه سال را برای بازدهی کسب و کارتان در نظر بگیرید، مطمئن باشید که میتوانید در آینده نزدیک نه تنها شاهد بازدهی و کسب درآمد عالی از بیزنس آنلاین خود باشید، بلکه اگر پایه های کسب و کارتان را به درستی بنا کرده باشید، میتوانید فقط با روزی دو الی سه ساعت و کمترین کار بیشترین نتیجه را از تلاش تان بگیرید.

 

دقت داشته باشید که در ابتدای شروع راه اندازی کسب و کارتان باید تلاش کنید و تمام مراحل لازم و فعالیت ها و اقدامات لازم را برای راه اندازی کردن و ساخت زیر بنای کسب و کارتان انجام دهید، شاید لازم باشد در یک سال اول به صورت روزانه و با زمان زیادی کارها و فعالیت های لازم را انجام دهید، اما بعد از آن میتوانید با کمترین فعالیت شاهد بازدهی بالای کسب و کار خود باشید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 ایده عالی برای راه اندازی کسب و کار آنلاین
اگر ایده ای برای شروع سایت یا کسب و کار آنلاین خود ندارید، این راهنمای رایگان را دانلود کنید